» 
»
 

Atatürk Havalimanı’ndaki patlamada 36 kişi hayatını kaybetti

Dün 21.22 sıralarında meydana gelen patlama sonrası İstanbul’a gelen Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Emniyet Müdürü ile yaptığı toplantının ardından hayatını kaybedenlerin sayısını 36 olarak açıkladı.

Saldırganların havalimanına taksiyle geldiklerini belirten Başbakan Yıldırım, üç teröristin de öldüğünü ifade etti. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde gerçekleştirilen saldırı esnasında Ankara’da bulunan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan güvenlik zirvesi sonrasında İstanbul’a gelerek önce İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Emniyet Müdürü ile bir toplantı gerçekleştirdikten sonra olay yerine intikal ederek bazı bakanlarla birlikte incelemelerde bulundu.

İnceleme sonrasında yaptığı açıklamada Atatürk Havalimanı’ndaki patlamada ölenlerin sayısını 36 olarak açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, yaralananların da hastanede tedavi altında olduklarını belirtti. Saldırıyı kim gerçekleştirdi sorusuna cevaben ilk emarelerin DAEŞ’i gösterdiğin, belirten Yıldırım, çalışmaların devam ettiğini de belirtti.

Olayın meydana geliş şeklinin tüm ayrıntılarıyla tespit edildiğini belirten Yıldırım, bu konuda detaylı bilgilerin ilerleyen süreçte açıklanacağını ifade etti. Yıldırım, ticari bir taksiyle gelen canlı bomba teröristlerin saldırıyı gerçekleştirirken silahlı olmalarının olayın vehametini arttırdığını vurguladı. Herhangi bir teröristin kaçmış olma ihtimalinin bulunmadığını da kaydeden Yıldırım, her şeyin yine de değerlendirilerek dikkate alındığını ifade etti ve havalimanına geliş ya da gidiş yönlerinde herhangi bir güvenlik zafiyetinin bulunmadığına işaret etti.

Yıldırım patlamaya ilişkin açıklamasının ardından önce taksi durağına giderek saldırıda hayatını kaybedenlerin 4 taksicinin ailelerini daha sonra ise Bakırköy Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi’ndeki yaralıları ziyaret etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *