» 
»
 

Atina'da büyük patlama

Atina'nın merkezinde yer alan Eksarhia bölgesinde dün akşam yerel saatle 23.45 sırlarında bomba patladı.

Atina'da dün akşam 22.22 sıralarında Efimeride Ton Syntakton gazetesine bir şahıs telefon etti. İhbara göre 25 dakika sınra İppokratous 112'de şiddetli bir patlama olacağı ifade edildi. Ayrıca bunun bir şaka olmadığını ve insanların pencelerden toplanacaklarını arayan şahıs bildirdi. Bunun üzerine İppokratus 112'de yer alan binada bomba patladı. Patlamanın olmasının ardından yetkililerin yaptığı ilk açıklamalarda, patlama tüm bölgede etkili oldu. Patlamanın olduğu bölgede herhangi bir can kaybı meydana gelmedi. Ancak ciddi maddi hasar oldu.

İhbarın yapılmasının arıdndan polis harekete geçerek bölgeyi kontrol altına aldı. Binanın en üst katında oturan Savcı Yeorgia Çatani'nin yaptığı açıklamada, ele almış olduğu ciddi davalardan dolayı kendisinin hedef alındığı, patlamanın öncesinde de ek koruma talep ettiği ancak korumaların yaklaşık üç hafta önce uzaklaştırıldığını ifade etti.

Öte yandan binanın en alt katında bulunan kitapçı da 2008 yılının yazında molotoflu saldırıya uğramıştı. Patlamanın binanın önünde bulunan bomba yüklü bir aracın infilak edilmesi sonucunda gerçekleşmiş olması, patlamayı kimin gerçekleştirmiş olabileceği konusunda kafaları kurcalıyor. Olayla ilgili araştırmalar devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *