» 
»
 

ATO Başkanı Gürsel Baran oldu

Bu sabah başlayan seçimlerde Ankara Ticaret Odası Başkanı 100 oy alan Gürsel Baran oldu. Diğer aday Osman Gökçek 86 oy aldı.

Sabah sat 09:00’da başlayan ATO Başkanlık seçimleri sonuçlandı. Saat 16:00 gibi açıklanması beklenen seçim sonucu belli oldu. Geçici seçim sonuçlarına göre Gürsel Baran 100 oy alırken, Osman Gökçek 86 oy aldı.

3 aşamalı bir eylem planları olduğunu dile getiren Gürsel Baran, bunlardan birinin meslek komitelerinin verimli geçmesi olduğunu ifade etti. Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından açıklamalarda bulunan Baran, Ankara’da uluslararası uçuşların arttırılması ile ilgili çalışacaklarını da belirtti ve planlarını tam olarak duyuracaklarını söyledi.

FETÖ sürecinde ülkenin güvenlik güçleri ve bakanlıkların çalıştıklarını dile getiren Baran’ın ardında Osman Gökçek de konuştu. Seçimi kaybeden Gökçek, mücadelesini sürdüreceğini, kısa süre sonra yapılacak bir seçim daha olduğu belirtti.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

ATO’da bu sabah başlayan seçim sırasında alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkatleri çekti. Giriş ve çıkışlarda polis kontrol noktaları oluşturulurken, içeri giren herkese X-Ray cihazlardan sonra üst araması yapıldı. Kapalı oy verme işlemleri sırasında cep telefonu ve ses kayıt cihazları gibi cihazlara izin verilmedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *