» 
 

ATO seçimleri başladı

Yeni başkan ve yönetim kurulunun belirlenmesi için Ankara Ticaret Odası bugün seçim yapıyor. ATO başkanlığı adayı iki isim Osman Gökçek ve Gürsel Baran da TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ankara Ticaret Odası başkanlık seçimi bu sabah saatlerinde başladı. ATO'da başkan adayı Osman Gökçek ve Gürsel Baran hazır bulunurken Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu iki adayın da Ankara tüccarı ve ATO meclisi için hayırlı olmasını diledi.

188 meclis üyesi arasında geçen seçimin doğal bir durum olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, tüccar birlikteliğinin önemine vurgu yaparak, esas meselenin Ankara tüccarının meselelerinin çözülmesi olduğunu dile getirdi. ATO'da alınan yoğun güvenlik tedbirlerine yönelik tepkilerin sorulduğu Hisarcıklıoğlu, bunun seçim hakiminin kararı olduğunu ifade ederken, adaylardan Osman Gökçek ise bu konuda bir itiraz geldiğini ve kendilerinin de bu çerçevede alınan kararlara uyduklarını belirtti. ATO başkan adaylarından Gürsel Baran ise 2013'ten bu yana ATO'nun 3 yıl kaybettiğini, bugün belli olacak sonuçlarla birlikte kazanan kim olursa olsun bu 3 yılı telafi etmek amacıyla elinden geleni yapacağını belirtti.

İki adayın birbirlerine çiçek vererek başarılar dilediği ATO seçimleri için eski ATO başkanı Salih Bezci de oy kullanmaya geldi. Bezci yeni seçilecek başkanın hayırlı olmasını dileyerek, kim gelirse gelsin kendisine destek olacağını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *