» 
»
 

Avrasya Tüneli'nin ismi için kıyasıya mücadele! Ankete katılmak için...

Avrasya Tüneli'nin ismi belli oldu mu? İstanbul Boğazı'nın altından geçen tüp geçit, Avrasya Tüneli'nin açılışı 20 Aralık'ta gerçekleştirilecek. Açılıştan önce tünelin ismi büyük merak konusu oldu. Ulaştırma Bakanlığı bu ismi anketle halkın karar vermesini istedi. Peki, isim Mustafa Kemal Atatürk mü? Albülhamid Han mı? Yoksa Alparslan Türkeş mi olacak? Ayrıntılar haberde...

Asya ve Avrupa yakasını denizin altından kara yolu trafiğine bağlayacak olan Avrasya Tüneli Projesi, açış tarihinin açıklanmasının ardından, açılışa sayılı günler kala, Avarsya Tüneli'nin isminin ne olacağı oldukça merak konusu oldu. Ulaştırma Bakanlığı'nın ismi için kamuoyuna açtığı anket, herkes tarafından büyük ilgi gördü. Sosyal medya üzerinden de tünelin isminin Abdülhamid Han, Mustafa Kemal Atatürk ve Alparslan Türkeş olması için adeta kıyasıya bir mücadele var.

İstanbul Boğazı'nın altına inşa edilen, hem metro hem de tekerlekli araçların geçişine olanak sağlayan Tüp Geçiş Projesi, 20 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilecek. Avrasya Tüneli olarak bilinen projeye verilecek isim için Ulaştırma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde isim için anket başlatıldı.

Ankete katılmak için anket.udhb.gov.tr adresini ziyaret edip oylamaya katılabilirsiniz...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *