» 
 

Avrasya Tüneli'nin ismi ve ücreti belirlendi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 20 Aralık'ta hizmete açılacak Avrasya Tüneli'nin ismi ve ücreti ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tünelinin ismini belirlemek için yapılan anketin iptal olduğunu belirten Arslan, Avrasya Tüneli'nin isminin Avrasya Tüneli olarak kalacağını dile getirdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, katıldığı Başkent Kulisi programında Avrasya Tüneli'nin isim bulma süreci ile ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Anadolu Yakası'nı Avrupa Yakası'na bağlayacak olan projenin adı için Bakanlığın öneriler alacağını söylediğini, ancak anketin amacının dışına çıktığını ve yarış haline getirildiğini dile getirdi.

İstanbul'da Anadolu Yakası'nı Avrupa Yakası'na boğazın altından bağlayacak olan Avrasya Tüneli'nin 20 Aralık'ta hizmete gireceğini belirterek projenin adının, "Avrasya Tüneli" olacağını ifade etti.

Bakan Arslan, 21 Aralık'ta geçerli olmak üzere bir ücret belirleneceğini ve Avrasya Tüneli'nden o ücretle 31 Aralık'a kadar o ücretle geçileceğini söyledi. 11 gün içerisinde toplanan paranın da sosyal sorumluluk projesine aktarılacağını belirtti. Avrasya Tüneli geçiş ücretinin bu ay sonunda netlik kazanacağını bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *