» 
»
 

Avustralya'da 12 Havari kayalıklarına her yıl 2 milyon ziyaretçi

Avustralya'nın Victoria eyaletinde bulunan 12 Havari kayalıkları milyonlarca yıllık tarihi ile her yıl ziyaretçi akınına uğruyor.

12 Havari kayalıkları olarak bilinen Avustralya'nın Victoria eyaleti kıyı şeridindeki 50 metre yükseklikteki kireç taşı yükseltileri her yıl 2 milyon turisti kendisine çekiyor. Okyanus dalgaları ve sert rüzgarların kayalıkları aşındırması ile milyonlarca yılda oluştuğu belirtilen 12 Havari kayalıkları sahil kenti Port Campbell'de Avustralya'nın en dikkat çeken turistik yerlerinden bir olarak dikkatleri çekiyor. Sert okyanus dalgalarının kireç taşı kayalarda mağaralar oluşturması ve daha sonra çöküntüler meydana getirerek kıyıdan ayırması sonucu 12 Havari'nin oluştuğu belirtiliyor.

Büyük Okyanus Yolu üzerindeki doğal görünümlü kayalıkları Turizm Avustralya verilerine göre yılda yaklaşık 2 milyon turist ziyaret ediyor ve buradan gün doğumunu ve batımını izlemek isteyen turistler sarp kayalıkların bulunduğu sahile merdivenlerle gelerek en iyi görebilecekleri yere konumlanıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *