» 
»
 

Avustralya'da tarlaya uçak düştü 3 kişi öldü

Avustralya'nın güney eyaletinin Mount Gambier şehri yakınlarında bulunan bir tarlaya düşen uçakta bulunan biri pilot olmaz üzere 3 kişinin yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Avustralya, son 25gün içinde yaşanan benzer tip uçakların düşmesi sonucu 3’er kişinin ölümüyle sonuçlanan kazalara konu oluyor.  Son yaşanan kazayla ilgili olarak, Güney Avustralya Polisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, bir uçağın Mount Gambier yakınındaki Suttontown bölgesinde nedeni henüz açıklanamayan bir sebepten dolayı düştüğü bildirildi.

Mount Gambier şehrindeki bir tarlaya düştüğü belirlenen ve tek motorlu Tobago tipi uçakta bulunan 3 kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken,, yapılan açıklamanın devamında, yaşanan uçak kazasında ölenlerin kimlik bilgilerine ulaşılamadığı ancak çalışmalarını devam ettiği belirtiliyor.

Öte yandan, kazanın neden oluştuğu yada bir ihmal olup olmadığı konusunda  Avustralya Ulaşım Güvenliği Bürosunun konuya ilişkin soruşturma başlattığı aktarıldı.

Yaşanan bu uçak kazası, Avustralya’da son 1 ay içinde yaşanan ikinci uçak kazası olarak yerini almış oldu.  Güney Avustralya eyaleti Renmark şehri ne yakın bir bölgede 30 Mayıs 2017 tarihinde benzer tipte bir uçak daha düşmüş ve düşen uçakta bulunan biri pilot 3 kişi hayatını kaybetmişti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *