» 
»
 

Avustralya'da uçak kazası

Avusturalya'nın Güney eyaletinde bulunan Renmark kenti yakınlarında eğitim uçağı düştü. Uçağın içerisinde pilotla birlikte 3 kişinin olduğu ancak kurtulan olmadığı belirtildi.

Avustralya’nın Güney Avusturalya bölgesindeki Renmark  şehri yakınlarında uçak kazası meydana geldi. Düşen uçakta pilot ile beraber 3 kişinin bulunduğu bildirildi. Uçakta bulunan 3 kişinin de hayatını kaybettiği belirtildi. Güney Avustralya’dan verilen bilgilere göre; uçak Adelaide şehrinden Türkiye saati ile 9.30 civarında 1 pilot ve 2 yolcusuyla beraber kalkış yapmıştı.  Cessna tipi uçak, kalkışından yarım saat sonra henüz nedeni açıklamayan bir sebepten dolayıdüştü.  Yapılan açıklamaya göre; düşen uçağın Renmark havaalanından 4 kilometre uzaklıkta bulunan Riverland bölgesine düştüğü ve uçakta bulunan 3 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

Güney Avustralya Polisi, resmi internet sitesinden bir açıklama yaparken, bugün yerel saatle saat 16.00 civarında Adelaide kentinden havalanan Cessna tipi uçağın düştüğünü, uçağın iiçinde bulunan bir pilot ve iki yolcu ile kalkışından yarım saat sonra düşen uçaktan kurtulan olmadığını belirtti. Uçağın enkazına uçağın düşmesinden iki buçuk saat sonra Riverland devriyesi tarafından ulaşıldığı bildirildi. Alınan bilgilere göre uçak eğitim uçuşuna çıkmıştı. Kazada hayatını kaybeden pilot ve yolcuların kimlikleri de açıklanmadı

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *