» 
»
 

Avustralya’yı Debbie kasırgası vurdu! İnsanlar evlerini terk ediyor

Avustralya’da günlerdir yapılan uyarılar sonunda gerçekleşti. Saatteki hızı 270 kilometreyi aşan Debbie Kasırgası ülkenin kıyı kesimlerini etkisi altına aldı. Yetkililer 45 bin kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldığını bildiriyor.

Yabancı kaynaklar tarafından yapılan son haberlere göre, Debbie Kasırgası Avustralya kıyılarına ulaştı. Saatteki hızı zaman zaman 270 kilometreyi kasırga önce tatil adalarını yıkıp geçti. Daha sonra Queensland'ı da vuran kasırga sebebi ile sayısız kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Uluslararası haber ajansları tarafından servis edilen haberlere göre, 400 okul ve çocuk bakım merkezi tatil edildi, ağaçlar devirdi, tekneler sürüklendi ve birçok yol ulaşıma kapandı. Ayrıca şimdiye kadar 45 bini evlerini terk ederken, elektrik verilemeyen evlerin sayısı ise 35 bini aştı.

Bölgede yaşayan John Collins, yaşadıkları dehşet anlarını anlatırken, "Bir jumbo jetin çatıma park etmesi gibiydi" sözlerini kullandı. Öte yandan Queensland Başbakanı Annastacia Palaszczuk konuya ilişkin yaptığı açıklamada, eyalet tarihindeki en büyük tahliyeyi gerçekleştirdiklerini belirterek "Bu Yasi Kasırgası'ndan da büyük olacak" dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *