» 
»
 

Avusturya Açık'ta şampiyonlar Williams ve Federer oldu

ABD'li Serena Williams ve İsviçreli Roger Federer Avusturya Açık'ta kariyerlerine birer şampiyonluğu daha ekledi. Williams, ayrıca 23. grand slam şampiyonluğu ile tarihe geçti.

Sezonun ilk grand slam turnuvasında 35 yaşındaki tenisçiler ABD'li Serena Williams ile İsviçreli Roger Federer, ilerlemiş yaşlarına rağmen kariyerlerine birer şampiyonluk daha eklemeyi başardı. Tek kadınlarda Williams, 36 yaşındaki ablası Venus Williams'ı, tek erkeklerde ise Federer, İspanyol Rafael Nadal'ı finalde yendi be şampiyon oldu.

İKİSİ DE TARİHE GEÇTİ

Alman tenisçi Angelique Kerber'i geçen Serena Williams, dünya sıralamasında zirveye tekrar otururken, Avusturya Açık'taki bu zafariyle 23. grand slam şampiyonluğu kazanarak en fazla grand slam turnuvası kazanan kadın tenisçi ünvanını aldı ve tarihe geçti. Ayrıca 35 yaşında elde ettiği bu zaferle 2015'te Wimbledon Tenis Turnuvası'nda 33 yaşında elde ettiği en yaşlı şampiyon kadın tenisçi unvanını da sağlamlaştırdı.

Tek erkeklerde en fazla grand slam turnuvası kazanan tenisçi unvanını taşıyan Federer, 18. şampiyonluğu ile ve 14'er şampiyonlukları bulunan Rafael Nadal ile Pete Sampras'ın önünde grand slam turnuvalarında ilk sıradaki yerini sağlamlaştırdı. Federer aynı zamanda Avusturya Açık'ı kazanan en yaşlı ikinci tenisçi olurken, 2012 Wimbledon'dan beri ilk grand slam zaferi ile kariyerinde 89. kez tekler şampiyonluğunu kazandı. Ayrıca Avusturya Açık'taki 5. şampiyonluğunu alan Federer, grand slam turnuvalarının 3'ünde en az 5 şampiyonluk kazanan ilk erkek tenisçi olarak tarihe geçti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *