» 
»
 

Avusturya'daki fırtına felaketi 2 can aldı

Avusturya'nın Melbourne kentinde hava sıcaklıklarının birkaç saat içerisinde 15 derece düşmesinin ardından ortaya çıkan polen içeren fırtına, solunum yolu rahatsızlığı olan iki kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu.

Avusturya'nın Melbourne kentinde 38 derece olan hava sıcaklığı bir saat içerisinde aniden 15 derece kadar düştü. Hava sıcaklıklarının düşmesinin sonrasında polen içerikli fırtına meydana geldi. Solunum yolu rahatsızlığı olan iki kişi, polen fırtınası felaketinden dolayı hayatını kaybetti. Öte yandan çok sayıda kişinin de hastaneye başvuruda bulunduğu açıklandı.

Kentte Mart ayından bu yana ilk kez 38 derceye çıkan hava sıcaklıklarının bir saat içinde 15 derece birden düşmesi ile meydana gelen fırtına, hızla polenlerin yayılmasına sebep oldu. Melbourne'de akşam saatlerindeki ani sıcaklık düşüşü ile saatleki hızı 100 kilometreyi bulan polenli fırtınadan dolayı saatler içerisinde acil servislere 2 bin çağrı yapıldı.

Victoria Ambulans tarafından yapılan açıkllamada, acil çağrıların 7 kat üzerine çıkmasına neden olan fırtına sonucunda kimlikleri açıklanmayan 2 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Bu kişilerin solunum ssitemi semptomları şikayetlerinin olduğu, ancak ölüm nedenlerinin araştırmalar sonrasında belirleneceğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *