» 
»
 

Aydın Didim'de Aralık ayında denize girdiler

Aralık ayında hava sıcaklığının 18 derece olduğu Aydın'ın Didim ilçesinde aralarında 50'li ve 60'lı yaşlarında vatandaşların da bulunduğu bir grup rüzgarın olmayışını fırsat bildi ve denize girdi.

Aydın'ın Didim ilçesi Altınkum sahilinde 10 kişilik bir grup havanın 18 derece olmasını ve rüzgarın esmemesini fırsat bilerek denizin tadını çıkardı. Yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışına rağmen Aydın'da hava sıcaklıklarının denize girmek için uygun olduğunu düşünen grup, kışın denize girmenin keyfini yaşadı.

65 yaşındaki Garip Saçıldı adlı bir vatandaş da denize giren grubun içindeydi ve havanın denize girmek için soğuk olmadığını belirtti. Geçtiğimiz yıllarda da kış aylarında denize girdiklerini ifade eden Saçıldı, 2015 Aralık 17'de de denize girdiklerini, yurdun büyük bir bölümünde dondurucu soğuklar olmasına rağmen buraların cennetten bir parça olduğunu dile getirdi.

58 yaşındaki Ahmet Karslı ise soğuk havaya rağmen yüzmekten çekinmeyenler arasındaydı. Kış mevsiminde denize girmenin keyfini yaşadıklarını ifade eden Karslı, imkanı olan herkesin oraya giderek denize girmesi gerektiğini söyledi. Gruptakiler yaklaşık yarım saat denizde kaldıktan sonra kumsalda güneşlendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *