» 
»
 

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre silahlı saldırıya uğradı

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'ye silahlı saldırı düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki görevinden bir süre önce ayrıldığı belirtilen saldırgan yakalandı.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, aracının içinde silahlı saldırıya uğradı. Saldırıdan yara almadan kurtulan Töre'nin şoförü ise elinden yaralandı.

Daha önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde çalışmakta olduğu ancak bir süre önce görevden ayrıldığı belirlenen saldırgan, silahını Pervin Töre'nin aracına yönelterek bir el ateş etti. Töre'nin şoförü ise bu sırada araçtan inerek saldırganı etkisiz hale getirmeye çalıştı. Saldırgan silahını bırakıp kaçarken, Töre'nin şoförü yere düşerek elinden yara aldı.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Töre'ye saldırı ile ilgili yapılan çalışmalar sonucu adının Murat S. olduğu belirlenen saldırgan polis ekiplerince 2 saat sonra Ata Mahallesi'nde yakalandı. Saldırgan Aydın Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Aynı saldırganın Töre'yi daha önce de ölümle tehdit ettiği öğrenilirken, zanlının bu nedenle gözaltına alınarak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı da belirtildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *