» 
»
 

Aydın'da virüs salgını! Hastanelerde yatacak yer kalmadı!

Son günlerde karın ağrısı ve ishal şikayetiyle tüm Aydın'ı saran virüs nedeniyle hastanelerde yatacak yer kalmadığı öğrenildi. Sağlık görevlileri yer boşalana kadar hastaları sedyelerde beklettiklerini belirtiyor.

Aydın'da 10 gündür etkili olduğu belirtilen virüs hem çocuklarda hem de yetişkinlerde görülürken, yakalanan hastalarda ise halsizlik baş gösteriyor. Sağlık görevlileri ise pek çok hastanın yer kalmadığı için koridorlardaki sedyelerin üzerinde tedavi edilmeye çalışıldığını, yer boşalınca odalara alındığını belirtti.

Acil servislere her gün 600'den fazla karın ağrısı ve ishal şikayetiyle başvuru yapıldığı belirtilen Aydın'da Efeler merkezde bulunan devlet hastanesinde, Atatürk Devlet Hastanesi'nde hastaların yataklar boşalana kadar koridorlardaki sedyelerde bekletildiği bildirildi.

Aydın'da artan nüfusla birlikte yayılan virüs nedeniyle hastanelerde yaşanan yoğunluk dikkat çekerken, vatandaşlar Aydın'daki mevcut hastanelerin yetersiz kaldığını, bir an önce kent hastanesinin yapılması isteklerini dile getiriyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *