» 
»
 

Ayrılan eşine bombalı saldırı düzenleyen koca yakalandı

Bursa'da dün akşam saatlerinde eski eşinin evinin önüne gelip orada kendi hazırladığı el yapımı patlayıcıyı patlayan koca, ihbarlar üzerine polis ekiplerinin takibinde olduğunu anlayınca kaçmaya başladı.

Alınan bilgilere göre 41 yaşındaki Mehmet Ali Y.'yi eşi Kadriye Y. yaklaşık olarak 9 ay öncesinde şiddetli geçimsizlik nedeniyle çocuğunu da alıp evini terk etti. Çalışmayan eşi Mehmet Y. ise çantasında kendi hazırladığı el yapımı patlayıcıyı Bursa'nın Ulus Mahallesinde oturan eşi Kadriye Y.'nin evinin önüne gelerek bir süre bağırdıktan ve tehditler savurduktan sonra evin önünde bulunan mazgala yerleştirerek bombayı patlattı. Patlama sonrasında mahalle sakinleri büyük panikle polis ekiplerine haber verdi. El yapımı patlayıcının içerisindeki çok sayıda çivi parçaları ve bilyeler ise etraftaki evlerin camlarına isabet ederek maddi hasar oluşturdu.

Olayın ardından polis ekiplerinin gelmesinden korkan Mehmet Ali Y. sırtındaki sırt çantası ile olay yerinden kaçtı. Siyah kıyafeti ve sırt çantasından dolayı vatandaşların gözünden kaçmayı başaramadı. Vatandaşlar korku ile polis ekiplerine haber verdiler. bunun ardından Yıldırım İlçe Emniyet Mdürülüğü Araştırma Bürosu ekipleri harekete geçti. Kendisinin takip edildiğini anlayan Mehmet Ali Y. Ayna Sokağı üzerindeki bir evin bahçesine girdi. Çocukların bağırmaları ile polis ekipleri uzun namlulu silahlar ile evi kuşattı. Zanlı kaçamayacağını anlayarak polis ekiplerine teslim oldu.

Teslim olan Mehmet Ali Y.'nin çantasıiçin gelen bomba imha uzmanları çantada incelemeler yaptı. Çantanın içerisinde maytap, çakmak gazı, oyuncak, tornavida, bant, çivi ve makas gibi malzemeler bulundu. Mehmet Ali Y.'nin eşinin bombayı patlattığı evde oturmadığı daha öncesinden o evden ayrıldığı bilgisi alındı. Mehmet Ali Y. polis merkezine götürüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *