» 
»
 

Azerbaycan’da FETÖ operasyonu: 50 akademisyen görevden alındı

FETÖ bağlantısı tespit edilen Kafkas Üniversitesi’nin devlet kontrolü altına alınması sonrasında burada görev yapan 50’ye yakın Türk akademisyenin de görevlerine son verildi.

Azerbaycan’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması operasyonları 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında hızla sürüyor. Örgüte ait medya ve eğitim alanında yoğunlaşan operasyonlarda ilk olarak FETÖ bağlantısı tespit edilen Kafkas Üniversitesi devlet kontrolüne alınmıştı. Bakü Yüksek Petrol Okulu’na devredilen üniversitenin 50’ye yakın akademisyenin de görevine son verildiği bilgisi verildi.

FETÖ’nün yurtdışı yapılanmasında ilk sırayı çeken ülkeler arasında bulunan Azerbaycan’da medya alanında da kapatma işlemleri devam ediyor. Azerbaycan’da 1991 yılından beri faal olan Zaman-Azerbaycan gazetesi ve internet sitesi geçtiğimiz ay kapatılmıştı. Milli Televizyon ve Radyo Şurası, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile yaptıkları röportajı yayınlayacakları öğrenilen ANS televizyonunu da kapatmıştı. Eski ismi Samanyolu TV olan Hazar TV ise 1,5 yıl önce Azerbaycan’da kapatılmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *