» 
»
 

Bademcik ameliyatından 10 gün sonra şahdamarı patlayan kadın öldü

45 yaşındaki Gönül Altun İstanbul'da özel bir hastanede bademciklerini aldırdı. Kadının şah damarı ameliyattan 10 gün sonra patladı. Ölen Altun’un oğlu ameliyatı yapan doktor ve hastaneden şikâyetçi oldu.

25 Ekim tarihinde İstanbul Kağıthane'de bulunan özel bir hastanede bademciklerini aldıran iki çocuk annesi Gönül Altun, hastaneden taburcu olduktan sonra evine gitti. Ameliyat bölgesinde küçük çaplı kanamalar yaşayan 45 yaşındaki Altun, doktoruna çok ağrı ve acı çektiğini söyledi ancak iddialara göre doktoru bu tür kanamaların normal olduğunu, sıvı gıdalar alması gerektiğini belirtti. Doktor bu tür yakınmaların ptikolojik sorun olduğunu söyledi. Ailesiyle birlikte evdeyken ameliyattan 10 gün sonra şahdamarı patlayan Gönül Altun ambulansla hastaneye yetiştirilmek istendi ancak kadının kalbi ambulansta durmuştu. Beyin ölümü gerçekleşen kadının ailesi, Gönül Altun'un ölümünde doktorun büyük ihmali ve kusuru olduğunu savundu. Hastane ve doktordan şikâyetçi oldu.

Gönül Altun'un bademcik ameliyatı esnasında şah damarına zarar verildiğini kaydeden aile, şikâyet dilekçesinde ameliyatı yapan doktor hakkında yasal işlem yapılmasını talep ederek hastaneden de şikayetçi oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Gönül Altun’un oğlu Emre Altun'un şikâyet dilekçesi üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *