» 
»
 

Bağdat'ta bomba yüklü araçla saldırı: 7 ölü 14 yaralı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bulunan hastane yakınında bomba yüklü aracın infilak edilmesi sonucunda büyük bir patlama meydana geldi. Bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti 14 kişi ise yaralandı.

Irak'ın başkenti Bağdat'ta büyük bir patlama meydana geldi. Patlama başkentte bulunan bir hastane yakınında bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucunda gerçekleşti. Patlamada 7 kişi yaşamını yitirdi ve 14 kişi ise yaralandı. Alınan bilgilere göre, başkent Bağdat'ın ortasında yer alan Er-Karrede bölgesindeki Abdulmecid Hastanesi'nin yakınında patlama oldu. Bağdat Operasyonlar Komutanlığı'ndan gelen yazılı açıklamalara göre, Bağdat'taki Abdulmecid Hastanesi'ne yakın yerde bomba yüklü bir aracın infilak ettirilmesi sonucunda 7 kişi öldü . Patlama 14 kişi ise çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralıların hastanede tedavisi devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı yetkililerinden Hasan Nevfel'in Anadolu Ajansı bünyesinde çalışan muhabire yaptığı açıklamada, dün gece yarısından sonra gerçekleştirilen saldırıda sayıları 15'i bulan aracın yanmasına neden olduğu ve patlamada çok sayıda dükkan, iş yeri, bina ve kafelerin ciddi hasar aldığını bildirdi. Meydana gelen patlamayı terör örgütü DAEŞ'in üstlendiği belirlendi. Temmuz ayında Bağdat Karrada'da yine DAEŞ'in düzenlediği terör saldırısında 300 kişi yaşamını yitirmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *