» 
»
 

Bağışladığı organları sayesinde 3 kişi hayata tutundu

Bursa'da beyin kanaması sonucunda hayatını kaybeden 42 yaşındaki kadının organları ailesinin kararı ile bağışlandı. Kullanılabilecek organları alan doktorlar, vefat eden kadının organlarının 3 kişiye hayat 2 kişiye de ışık verdiğini açıkladı.

Bursa'da beyin kanaması sonucunda hayatını kaybeden 42 yaşındaki kadının organları ailesinin kararı ile bağışlandı. Kullanılabilecek organları alan doktorlar, vefat eden kadının organlarının 3 kişiye hayat 2 kişiye de ışık vereceğini açıkladı.

Çekirge Devlet Hastanesi’nin Organ Nakli Koordinatörü Operatör Doktor Timur Dididen’in yaptığı açıklamalara göre; Bursa’da beyin kanamasından ötürü hayatını kaybeden 42 yaşındaki kadının organları, ailesinin onayı ile bağışlandı. Kullanılabilecek durumda olan organların alındığını vurgulayan doktor, bağışlanan organların 3 kişiye hayat verdiğini ve 2 kişiye de hayata tutunmak için umut ışığı tuttuğunu belirtti.

Çekirge Devlet Hastanesi’nde görev yapan Doktor Timur Dididen, hayatını kaybeden 42 yaşında 1 çocuk annesi Ş.P’nin damarındaki baloncuğun oluşturduğu beyin kanaması sonucu ile vefat ettikten hemen sonra ailesi ile irtibata geçildiğini belirtti. Hastanın beyin ölümünün gerçekleştiğini açıklayan Dididen, organların bağışlanma izninin onaylanmasından sonra alınan organların, ameliyatların gerçekleştirileceği hastanelere gönderileceğini bildirdi. 

Operasyonu hayata geçiren Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrah uzmanı İsmail Tırnova hayatını kaybeden Ş.P’nin kornealarının, böbreklerinin ve karaciğerinin Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Uludağ Üniversitesi ve Çanakkale Devlet Hastanesi’ne iletileceğini bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *