» 
»
 

Bahar yorgunluğu nedir? Neler iyi gelir?

Baharın gelmesi ile vücutta hissedilmeye başlanan bahar yorgunluğunun belirtileri ve bahar yorgunluğunun önüne geçmenizi sağlayacak çözüm önerileri haberimizde…

Bahar yorgunluğu, mevsim geçişleri arasında yaşanan ısı değişimleri ile birlikte havadaki elektrik yükünün artması nedeniyle hissedilen halsizlik ve kişinin kendini psikolojik anlamda gergin hissetmesi durumudur. Özellikle bahar ayında vücut daha aktif olmayı sağlayan hormonlar salgılamasına karşın beslenme listesindeki vitamin ve mineral eksiklileri sebebi ile kişi kendini daha yorgun hisseder.

Bahar yorgunluğunu üzerinizden atabilmek için doğada hazır olarak bulunan bazı gıdaları tüketmek büyük önem taşımaktadır. Uzmanlar bahar yorgunluğu sendromu yaşana kişilerin vitamin ve mineral içeren besinleri  tüketmeleri gerektiğinin altını çizerek,  bu besinlerden ham balın, B vitamini, potasyum, fosfor ve çinko açısından en zengin besin olduğunu ifade ediyor. Balın enerji verici özelliği sayesinde bahar ayarında yaşanan yorgunluk hisside ortadan kalkmış oluyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *