» 
»
 

Bahçeli'den Almanya'ya sert mesajlar

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, Almanya'nın diplomatik skandallarına değindi ve Almanya'nın referandum öncesi hayır cephesinde yer aldığını belirtti. Bahçeli "Türkiye kaynarsa Berlin yanar" dedi.

ANKARA -  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'da bakanların bürokratik engellere takılmaları sonrasında yaptığı sert açıklamalarda kendisinin yanında olduğunu belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısı sırasında Almanya'ya verdiği sert mesajlar ile dikkatleri çekti. "Batı başkentlerinde terör örgütleri besiye çekildi" diyen Bahçeli, terörizmin Almanya'da takdir edilğini, Fransa'da alkışlandığını dile getirdi.

Geçtiğimiz haftadan beri Almanya'da yaşanan Türkiye aleyhtarı kararların birbirini izlediğini belirten Bahçeli, referandum konusunda Almanya'da yaşayan vatandaşları bilgilendirmenin doğru bir faaliyet olduğunu, ancak Almanya'nın bundan rahatsız olduğunu ifade etti. "Türkiye Cumhuriyeti'nin bakan ve vekillerinin konuşmaları hangi hakla engellenmiştir. AK Partili milletvekillerinin buluşması sabote ediliyorsa biz bunu Berlin'in iradesini Kandil'e devretmiş kabul ederiz." değerlendirmesinde bulunan MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Türkiye kaynarsa Berlin yanar" dedi. Yaklaşık 4 milyon Türk vatandaşının Almanya'da yaşadığına dikkat çeken Bahçeli, "Almanya Türkiye'ye karşı örtülü faaliyette bulunan ülkelerdendir. Bunlar maskeli vandallardır. Avrupa ülkeleri kültürde grek, hukukta Roma'ya bağlıdır." şeklinde konuştu.

Türk hükümetinin yalnız olmadığını belirten Bahçeli, Almanya Başbakanını bu yanlıştan dönmeye davet ederek sabır ve soğukkanlılıkla ilişkilerin düzeltilmesi için yol aranması gerektiğini eğer yol bulunamazsa da Almanya'nın ağlamaması gerektiğini ifade etti.

Grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanı eğer Avrupa'ya gidecekse onu yalnız bırakmayacağım" dedi. Sinan Oğan'a saldırı konusunda ise "Neresini değerlendireyim, bir kişi kürsüyü deviriyor, kimseye bir şey olmuyor. Ülkücü bir işi yarım bırakmaz." şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *