» 
»
 

Bahçıvan tesadüfen kazdı 600 milyon dolar buldu

Bir villada bahçıvanlık yapan Jose Mariena Cartolos, çalıştığı villanın bahçesini tesadüfen kazınca variller dolusu dolarla karşılaştı. Kazdığı yerden tam 600 milyon dolar bulan 65 yaşındaki bahçıvan, hemen polise haber verdi.

Parayı bulan ve devlete teslim eden Cartolos'a da yetkililer 1 milyon dolarla ödüllendirerek plaket verdi. 1 Aralık 1949’da bir köy öğretmeninin çocuğu olarak dünyaya gelen Pablo Escobar, 44 senelik ömründe sıfırdan dünyanın en zenginleri listesine çıkacak, binlerce düşman bir o kadar da seveni olacak bir isim olmayı başarmıştı.

1970'lerin başında Medellin bölgesindeki uyuşturucu trafiğinde pay sahibi olan Escobar, 1975'te Medellin'deki en büyük uyuşturucu kartelini kendi emriyle öldürttü ve bölgenin lideri oldu. 80'lerde en güçlü dönemini yaşayan Escobar 1989 yılında da Forbes dergisinin en zenginler listesinde 7. sırada yer aldı.

Pablo Escobar yasadışı işlerine devam ederken ona engel olan birçok Kolombiyalı savcı, polis ve devlet adamının emri ile 2 Aralık' 1993'te doğum gününden bir gün sonra öldürüldü. Escobar'ın milyarlarca doları yıllardır kayıptı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *