» 
»
 

Bakan Ahmet Arslan'dan iş müjdesi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı konuşmada, büyümekte olan PTT'nin daha kaliteli ve daha çok hizmet verebilmesi için bu yıl 5 bin kişiyi aileye katmış olacağız ifadelerinde bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bugün yaptığı açıklamalarda, PTT’de istihdam edilmek üzere bu yıl içinde 2 bin 500 kişiyi işe alacaklarını daha önce açıkladıklarını söyleyerek, ortaya koyulan hedefler doğrultusunda bu yıl Haziran ayı itibariyle 2 bin 500 kişiyi daha aileye katacağız açıklamasında bulundu. Böylece büyüyen ve gelişen PTT'nin daha fazla hizmet vermesi için bu yıl toplamda 5 bin kişiyi aileye katmış olacağız ifadelerinde bulundu
Bakan Ahmet Arslan, PTT ile Türk Telekom arasında mobil iletişim alanında 2013 yılında başlayan Pttcell anlaşmasının 5 yıl daha uzatıldığını, iş birliği ile değerli bu iki kuruluşun güçlerinin birleştiğini belirtti.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, hem PTT'nin hem de Türk Telekom'un 176 yıldır ülkeye hizmet verdiğini söyleyerek, Türk Telekom’un da 176 yıllık bir şirket olduğunu, bu ülkenin geleceğine yön verdiğini belirtti.
1995 yılında posta işlerinin birbirinden ayrılmasıyla PTT ve Türk Telekom gibi iki dev şirketin yeniden doğduğunu anlatan Bakan Arslan, bununla birlikte vatandaşa gerekli konularla ilgili bilgileri daha kaliteli hizmetlerle verdiklerini söyledi.
Bakan Ahmet Arslan, PTT ile Türk Telekom arasında uzun yıllardır birçok işbirliği yapma şanslarının olduğunu ifade ederken , bunlardan ilkinin 2013 yılında tanıtımı yapılan Pttcell markası olduğunu belirtti. Pttcell'in çok daha dinamik çok daha kaliteli hizmet vermesi adına 5 yıllık yeni bir sürece girilmesi konusunda bugün lansmanını yapıyoruz diyen Bakan Arslan, bugüne kadar 500 bin kişiye hizmet veren Pttcell için bu yılki hedeflerinin en az ikiye katlamak olduğunu, bu yılsonu itibarıyla 1 milyona çıkmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Önümüzdeki süreçte mobil cihazlarının sayısının şu anda kullanılan cihazlara oranla 75 kat artacağının öngörüldüğünü söyleyen Arslan, veri kullanımının da bin kat artacağını belirtti.
Arslan, böyle önemli bir teknoloji alanında Türkiye'nin geçtiğimiz 15 yılda çok önemli adımlar attığını ve dünyanın üst düzey ülkeleri arasında yer aldığını aktardı. Türkiye'nin fiber uzunluk ve mobil şebeke ağındaki gelişmelerine de yer veren Arslan, 4.5G hizmetlerinden yararlanan abone sayısının son 1 yılda 52 milyona ulaştığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *