Bakan Ahmet Arslan'dan önemli Wikipedia açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Wikipedia ile ilgili son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, makamında  Wikipedia’ya erişimin yasaklanmasına ilişkin konuştu. Arslan, Wikipedia’nın doğal yapısında herkesin oraya bilgi aktardığını, bu bilgiyi aktarırken kişinin aktardığı bilginin doğru mu, yanlış mı olduğunu görme şanslarının olmadığını belirtti.

Arslan, BTK marifetiyle bu bilginin yanlış olduğunu, ülke adına kötü ithamlar içerdiği ve kaldırılması gerektiğini birçok kereler konuştuğunu ama bu içeriği kaldırmadıklarını, kaldırmadıkları zaman da bunun ülkemiz adına bir karalama kampanyasına dönüştüğünü ve ülkemize zarar verdiğini vurguladı. Buna rağmen kaldırmayınca da mahkemenin bu yönde bir karar aldıklarını aktaran Arslan. mahkeme kararlarını herkesin uyması gerektiğini, uydukladıkları gün gereğini yapacaklarını ifade etti.

Arslan açıklamalarında bu tip uygulamalarda çok daha hızlı kararlar alabilmek ve gereğini yapabilmek adına Türkiye’de bir temsilcilik açmaları ve her şirket gibi kanunlara uygun olarak burada görevlerini yapmaları halinde onları burada muhatap alacaklarına yer verdi. Mahkeme kararlarını uygulamazlarsa bu konunun böyle devam edeceğini belirten Bakan Arslan mahkeme kararını uygulayıp, daha sonrasında yine yanlış bilgilere yer verilir ve onu da kaldırmazlarsa yine gereğini yapmak zorunda kalacaklarını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *