» 
»
 

Bakan Akdağ muayene sürelerini 20 dakikaya çıkaracaklarını ifade etti

Sağlık Bakanı Recep Akdağ TBMM Genel Kurul konuşmasında muayene süresinin 20 dakika olması gerektiğini ifade etti.

TBMM Genel Kurulu’nda önceki akşam Sağlık Bakanlığı’nın bütçesi görüşülmesi vardı. Görüşmeler sırasında milletvekillerinin sorularını cevaplayan Bakan Akdağ, hastanelerdeki muayene süresinin kısalığı konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Vatandaşlara verilen sağlık hizmetinin önemli olduğu ve bu anlamda muayene sürelerinin kısa olduğunu ve uzatılması gerekliği konusunda Sağlık Bakanı Recep Akdağ hak verdi ve sürenin uzaması için çalışmalar yapıldığın belirtti. Recep Akdağ, hastanelerde muayene süresinin uzayacağını 20 dakika olacağını açıkladı. Bakan Akdağ yaptığı değerlendirmede muayene süresinin 5 dakika olması kalıcı bir durum olmadığını belirtti. Muayene sürelerinin ilk etapta 10 dakikaya çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Bakan Akdağ bunun da yeterli olmadığını hatta 20 dakika olması gerektiğini kaydetti.

Akdağ, konuşmasında doğum öncesi bakım hizmetini en az bir kere alan anne ya da bebek oranını yüzde 70'lerden yüzde 99'lara çıkardıklarını hatırlattı. Tarama testlerinden sadece birinin doğan bebeklerin yarısına yapılırken bugün 6 tarama testini, 2017'de ise 7 tarama testini neredeyse bütün çocuklara uyguladıklarının altını çizen Akdağ, Dünya Sağlık Örgütü'nün aşılamada Türkiye'yi örnek ülke olarak gösterdiğini de kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *