» 
 

Bakan Albayrak doğalgaz müjdesi verdi

5 milyardan fazla yatırım yapmak suretiyle 1 milyon aileyi daha doğalgazla buluşturacaklarını belirten Bakan Albayrak, 200-250 ilçeye daha doğalgaz geleceğinin müjdesini verdi.

Kırşehir'de Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda öğrencilerle "Genç Kürsü" programında bir araya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, doğalgaza yapılan yatırımlar ile ilgili bilgi verdi. Albayrak, iki sürprizi olduğunu açıklayarak Kaman ve Mucur ilçelerine yıl sonuna kadar doğalgaz geleceğini belirtti. 2017 ve 2018'de ise çok büyük bir doğalgaz hamlesi gerçekleştirmeyi planladıklarını dile getiren Albayrak, 81 ili tamamlayacaklarını kaydetti.

200-250 ilçeye daha doğalgaz getirerek 1 milyon aileyi daha doğalgaz konforuna ulaştıracaklarını belirten Bakan Albayrak, 5 milyarın üzerinde yatırımla bunu gerçekleştireceklerini ifade etti. 16 Nisan halk oylaması ile ilgili görüşlerini de dile getiren Albayrak, Türkiye'nin içinden geçtiği yeni dönemde 200 yıllık bu toprakların kaderindeki belki de en önemli seçim olacağına dikkat çekti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *