» 
 

Bakan Çelik et spekülatörlerini uyardı: Yanlış yapanların...

Et ve Süt Kurumu'nun artan et fiyatlarına dair gerekli müdahaleyi yapacağını belirten Bakan Çelik, buna rağmen spekülatif kazanç peşinde olanların da üzerine gideceklerini kaydetti.

Et fiyatlarındaki artışlarla ilgili yanlış yapanlara karşı önlemler alacaklarını belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Et ve Süt Kurumu'nun piyasaya girerek gerekli müdahaleleri yapacağını, devletin diğer organlarıyla birlikte ise spekülatif kazanç peşinde olarak yanlış yapanların üzerine gideceklerini belirtti.

Bir yıldan fazla süredir yoğun olarak tüketilen kıyma ve kuşbaşı et fiyatlarının 30-40 lira civarında seyrettiğini ifade eden Çelik, ESK'nın karkas etin 23,80 liradan satışını yaptığını, bu müdahalenin ise geçici olduğunu kaydetti. Çelik, üreticinin kazanmasını istediklerini belirterek, binbir türlü zahmetle hayvan besleyip piyasaya süren vatandaşların kazanmasından yana olduklarını ifade etti. Çelik "Her türlü desteği de vereceğiz ama onun imkanlarını alıp speküle edip piyasada rant temin edenlerle ise mücadelemiz devam edecek." şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *