» 
»
 

Bakan Işık: Türkiye hiç tereddüt etmeden başka operasyonlar yapacaktır

Türkiye'nin güvenliğine yönelik bir tehdit oluşması durumunda hiç tereddüt etmeden başka operasyonlarla bu tehdidin bertaraf edilebileceğini belirten Milli Savunma Bakanı Işık, Fırat Kalkanı harekatı bitse de bundan sonra yapılması gerekenlerin yapılmaya devam edeceğini ifade etti.

Sona eren Fırat Kalkanı Harekatı ile ilgili konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 2 bin kilometrekareden fazla alanın DEAŞ'tan temizlendiğini, böylece Türkiye'ye yönelen tehdidin de önüne geçildiğini dile getirdi. PYD'nin kantonları birleştirme hayalinin de bu şekilde ortadan kalktığını belirten Işık, bölgenin alt ve üst yapısıyla yaşama hazır hale gelmesi ve göç eden insanların Türkiye'den tekrar bölgeye geri dönmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiği bilgisini paylaştı.

Bu harekatın bitmenin bundan sonra burada ihtiyaç halinde operasyon yapılmayacağı anlamı taşımadığını da kaydeden Bakan Işık, Türkiye'nin güvenliğine tehdit oluştuğunda bu tehdidi bertaraf etmek için başka operasyonların hiç tereddüt etmeden yapılacağını, ismi başka olsa da operasyon gerçekleştirilebileceğini, bunun hemen yarın geri dönüyoruz anlamı taşımadığını ifade etti.

Bölgedeki istikrarın kalıcı hale gelmesi ve terörist unsurların bir hakimiyet kurmasının engellenmesi sonrasında da bölge insanlarının kendi şehirlerine dönerek orada yaşamalarının sağlanmasının Fırat Kalkanı Harekatının temel amacı olduğunu belirten Işık, "Operasyon bitti, harekat bitti ama bundan sonra yapılması gereken işler yapılmaya devam edecek." dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *