» 
»
 

Bakan Kılıç'tan Galatasaray'a: Karar ivedi şekilde düzeltilmelidir

Galatasaray Yönetim Kurulu'nda alınan ihraç kararı sonrası dünkü toplantıda yapılan oylama sonucu FETÖ/PDY ile bağlantılı olmaları nedeniyle bazı isimleri ihraç edilirken, Hakan Şükür ve Arif Erdem ihraç edilmemişti. Bakan Kılıç konuya ilişkin değerlendirmede bulundu.

Galatasaray Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı'nda yönetim kurulunca üyelikten çıkarılmasına karar verilen isimler hakkında oylama yapılmış, Zekeriya Öz, Hüseyin Avni Mutlu, Şahabettin Harput, İsmail Demiriz ve Hazim Sesli için ihraç kararı çıkarken Hakan Şükür ve Arif Erdem'in ise ihraçları oy çokluğuyla reddedilmişti. Genel Kurulda iki ismin oy çokluğuyla üyelikten çıkarılmalarının reddedilmesi hakkında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, kararı değerlendirdi.

Daha önce haklarında ihraç kararı verilen isimlerle ilgili yapılan oylamada Türkiye Cumhuriyeti'nden firar etmiş ve hakkında terör örgütüne üyelikten yakalama kararı çıkartılan, mal varlığına el konulmuş  isimlerin ihracı konusunda konuşan Bakan Kılıç, "Galatasaray Genel Kurulunda bir kısım üyelerin bu kişilerin ihraç konusunda hayır oyu vermelerini ne Galatasaray camiasına ne Türkiye'ye ne de 15 Temmuz'da şehit olan kardeşlerimizin ailelerine açıklayamazdık. Galatasaray ivedi bir şekilde bu alınmış olan kararı düzeltmelidir. Çünkü ülkemize ve milletimize ihanet edenlerin böyle köklü kurumlarında ve kulüplerinde işi yoktur" şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *