» 
 

Bakan Müezzinoğlu'ndan flaş asgari ücret açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, asgari ücretle ilgili yapılan toplantı sonrasında bilgi verdi. Müezzinoğlu, DİSK'in asgari ücretin bin 800 TL olmasını istediğini dile getirdi.

Çaslışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, asgari ücretin belirlenmesine yönelik yapılan görüşmelere ilişkin açıklama yaptı. Müezzinoğlu yaptığı konuşmasında, dün itibari ile Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmalarına başlandığını belirtti. Konu ile ilişkin hem istihdamı koruyacak hem çalışanların hak ve hukuku iyileştirecek bir sonuca yaklaşık 2-3 hafta sonra girileceğini ifade etti.

Müezzinoğlu, işçilerin sorunlarını paylaşmak ve onların sorunlarına çözümler üretmen, onların yarınlarını bugünden daha da iyi yapabilmek adına, Bakanlık olarak görevlerinin ve sorumluluklarının olduğunu söyledi. Öte yandan, istihdam konusuna değinen Bakan Mehmet Müezzinoğlu, istihdamın en önemli konu başlığı olduğunu, işsizlik oranının yüzde 11.3 olmasının neticede istihdam hususunda ciddi bir sıkıntı ollduğunu ve istihdamın bu ülkede daha da güçlü bir şekilde artırılması yönünde sorumluluklar olduğunu ve bu sorumlulukların yerine getirilmesi için de yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu belirtti.

DİSK'İN İSTEĞİ BİN 800 TL

En önemli adımlardan biri olan asgari ücret konusunun dün itibari ile Asgari Ücret Tespit komisyonu ile çalışmalarına başlandığını vurgulayarak, DİSK'in asgari ücretin bin 800 lira olmasını talep ettiğini dile getirdi. Yaklaşık 3 hafta içeriisnde belli olmasını bekledikleri asgari üceret konusunda, arzu edileni yapabilmenin farklı olduğunu ve hem arzu edilenin yapılmasında hem de istihdamı koruyacak, çalışanların hak ve hukukunu iyilelştirecek bir sonuca 2-3 hafta sonra gireceklerini söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *