» 
»
 

Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması geldi

Bakan Müezzinoğlu, kıdem tazminatı ile ilgili olarak 13 Temmuz'a kadar kendine verilen yazılı metinler üzerinden ortak mutabakata varmaya çalışacağız ifadelerini kullandı.

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamada,  13 Temmuz'a kadar kendilerine verilen yazılı metinler üzerinden ortak noktaları bulmaya çalışacaklarını belirttiği açıklamasında,  ortak noktalara göre, neyi bulduk, ne isteniyor, kararımızı ondan sonra hükümete, Başbakanımıza götüreceğiz ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, kıdem tazminatı konusuna ilişkin önemli bir açıklamaya imza attı. Konuyu taraflarla görüştüklerini belirten Müezzinoğlu, Önerileri kendilerine iletmelerini istedi. Mevcut yapı ile bundan sonraki yapının nasıl olması gerektiği konusunda önerilerde bulun sözlerini sarf etti. Bu konularla ilgili sözlü müzakere yapacaklarını ancak sözlü müzakereye değil, bir hafta içerisinde, 13 Temmuz'a kadar bize verdiğiniz yazılı metinler üzerinden ortak noktaları bulmaya çalışacağız diyerek, bu noktalara göre, neyi bulduk, ne isteniyor, kararımızı ondan sonra hükümete Başbakanımıza götüreceğiz dedi.  Bundan sonra hangi adımlar gerekiyorsa devamını, şayet ortak noktalar arzu ettiğimiz, olabilecek noktada değilse sonuçları herkesle paylaşacaklarını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *