» 
»
 

Bakan Müezzinoğlu'ndan Kıdem tazminatı ve taşeron işçi açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatına ilişkin yapılan çalışmaların yarın Bakanlar Kuruluna sunulacağını ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, katıldığı bir televizyon programında çalışanları yakından ilgilendiren konular ve kıdem tazminatı ille ilgili açıklamalarda bulundu. 
Herkesin uzun zamandır çok merak ettiği kıdem tazminatı ile ilgili olarak bir açıklama yapan Müezzinoğlu, kıdem tazminatı çalışmasını yarın itibariyle Bakanlar Kuruluna sunacaklarını belirtti. Danışma Kurulu olan, işçi ve işveren sendikalarımız var diyen Müezzinoğlu,  bu kurulla sonraki sürece geçip geçmeyeceklerine yarın karar vereceklerini ve yarın yeni bir çalışma yapılması konusuna Bakanlar kurulunda karar verileceğini ifadelerinde kullandı.
Bakan Müezzinoğlu, Türkiye’deki taşeron işçilerle ilgili olarak kadro için hükümetin çalışma takvimi henüz belirlemediğini, takvim hazırlandığı zaman bakanlıkların konu üzerinde çalışacağını söyledi. Emeklilerle ilgili, yaşa takılanların durumuyla ilgili bir düzenleme olup olmadığı sorusuna ;
" Gelişmiş ülkeler emeklisine ortalama 17 yıl maaş öderken biz emeklilerimize ortalama 27 yıl maaş ödüyoruz. Gayri safi milli geliri 20-30 bin avro veya dolar olan ülkelerde ortalama emekli yaşı 72, biz de daha yeni 52 oldu” dedi. Sözlerine “ 65 yaşından önce emeklik veren tek bir ülke bulamazsınız. Biz de emeklilik yaşını 2036 yılında kadınlarda 58'e, erkekleri de ise 60'a çıkarmak için çalışıyoruz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *