» 
 

Bakan Özhaseki'den kurban bayramı uyarısı geldi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, kurban bayramında kesim yerlerinde belirlenen yasaklara uymayanlara ve kurban atıklarını tedbir almadan toprağa gömen işletmelere 49 bin 095 TL idari para cezasının uygulanacağını bildirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Kurban Bayramı süresince kurban satış ve kesim yerlerinde herhangi bir çevre kirliliğine neden olabilecek faaliyetlerin kontrol altına alınarak hem toplumun hem de çevrenin sağlığını negatif olarak etkileyecek ihtimaller üzerine geniş tedbirler alındı. Konu ile ilişkin açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, park, cadde, bahçe, sokak ve bina önleri gibi meydanda, umuma açık yerlerde kurban kesimi faaliyetlerinde bulunanlara 196 lira olduğunu söyledi. Kurban atıklarını konutlarda toprağa veren konut ve bağımsız bölüm için 1.221 lira, kurban kesim yerlerinde ise gerekli kurallara uymayanlara ve tedbir almadan atıkları toprağa veren işletmelere ise 49.095 lira idari para cezası uygulanacağını bildirdi.

Kurban bayramında, kurbanların satışı ve kesimi, ilgili olan belediyece gerekli alt yapı ve üst yapının tesis edildiği yerlerde yapılacağını vurgulayan Özhaseki, kurban kesimlerinde atıkların belediye tarafından toplanacağını belirtti. Belediyenin belirlediği kesim yerlerinin haricinde kurban satışının ve kesiminin yasak olduğunu ve yasaklara uymayanlara ise belirtilen idari para cezasının uygulanacağını dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *