» 
 

Bakan Recep Akdağ 2017’de personel alımı müjdesi verdi

Sağlık personeli alımı için binlerce sağlıkçının heyecanla beklediği müjdeli haber geldi. Akdağ, maliye Bakanı Naci Ağdal ile 2017 yılında 16 bin 500 sağlık personelinin alımı mütabakata varıldığını kaydetti.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ konuya ilişkin yaptığı açıklamalarında 2017 yılın için sağlık sektörüne 16 bin 500 kişi alınmasının konusunda gerekli çalışmaların tamamlandığını ve bu rakamın üzerinde personel alımı yapmak için çalışmaların devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Hastane sayısındaki artışın yanı sıra ve yoğun bakım ünitelerine getirilen yeni düzenlemeler nedeni ile sağlık personeli alımının mecburi olduğunun kaydeden Bakan Akdağ, 2017 yılında alınacak 16 bin 500 sağlık personelin alımında doktor kadrosunun olamadığını açıkladı.

İlerleyen süreçte ortalama 13 bin doktor alımı yapılacağını da ifade eden Bakan Akdağ, 17 bin civarında da şirket personeli istihdam etmeyi planladıklarını kaydetti. Bakan Akdağ, hakkaniyet açısından üniversite mezunu sağlık personeli alımı yapmayı planladıklarını ama lise mezunu sağlık personeli alımı yapmaya çalışacaklarını dile getirdi.

Önümüzdeki ay 3 bin 900 sağlık personeli alımı yapılacağını dile getiren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, geri kalan alımlarında 2017 yılı içerisinde yapılacağını söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *