» 
»
 

Bakan Soylu: Baykal'a kaset kumpasını FETÖ kurdu

Aydın'da yaptığı konuşmada Deniz Baykal'a kaset kumpasını FETÖ'nün kurduğunu dile getiren İçişleri Bakanı Soylu, "Peki Kılıçdaroğlu bugün kiminle beraber, neyi ödüyor ? O günkü diyetini ödüyor. Ne için? Onun gerisini inşallah bulmak bize nasip olacak." ifadelerini kullandı.

Aydın'da Çine Belediyesi Kültür Merkezi'nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla bir araya geldi. CHP'nin oy oranının senelerdir yüzde 25 seviyelerinde dolaştığını belirten Soylu, bunun nedenini 1960 ve 1982 Anayasalarını yapanların CHP'ye, bu anayasaya sahip çıkılması görevini vermesi olarak ifade etti.

Soylu " Onlara söyledikleri şu, 'Sen hiçbir şeye karışma, sen iktidar olamazsan da oy alamasan da biz seni iktidar yapacağız, muktedir olacaksın. Merak etme.' Ben de şimdi diyorum ki o gün onu sana söyleyenlerin artık borusu ötmüyor. Bugün 14-15 yıldır millet kendi istikametini çizdi ve bugün milletin borusu ötüyor." şeklinde konuştu.

Artık Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde aday olup kazanamayanların siyasette tutunamayacağını ifade eden Soylu, "Artık partideki 600 delegeyi ayarlayayım, seçimler kaybedeyim ondan sonra tekrar CHP Genel Başkanlığına devam edeyim, birilerine sataşayım, ötekine kaset kumpası kursun birileri ondan sonra bundan istifade edeyim." dedi. Deniz Baykal'a kaset kumpasını kuranların FETÖ olduğunu da dile getiren Soylu "Sayın Baykal tam ağızla söyleyemese de ben İçişleri Bakanıyım ben söylüyorum. FETÖ bu kumpası kurdu mu, kurdu. Peki Kılıçdaroğlu bugün kiminle beraber. Neyi ödüyor. O günkü diyetini ödüyor. Ne için? Onun gerisini inşallah bulmak bize de nasip olacak. Hiç merak etmeyin." ifadelerini kullandı.

Soylu konuşmasına şöyle devam etti: "Peki o (Kemal Kılıçdaroğlu) kiminle beraber oldu? Murat Karayılan Kandil'de ne söylüyorsa bilmenizi isterim ki Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye'de aynısını söylüyor. Kiminle beraber oldu FETÖ'yle. Peki sırtını dayadığı bir başka yer daha var, Almanya. Bunlar tesadüf değil, bunların hiçbirisi tesadüf değil.

Diyarbakır Lice'de yürütülen operasyonlara da değinen Bakan Soylu, operasyonların 1-2 günlük değil herhangi bir ihanet şebekesi ülkemizin bir santimetrekaresinde bulunmayacak hale gelene dek devam edeceğini belirtti. "Daha yeni başladık." diyen Soylu, "Bu kış evlatlarımız, eksi 35 derecelerde sığınaklarına girdiler, hepsini tarumar ettiler. Hiç kar, buz, soğuk varmış dinlemeden görevlerini yaptılar. Onların içinde vatan sevgisi ve vatan sıcaklığı var." dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *