» 
 

Bakan Tüfenkci’den ihracat yapanlara yeşil pasaport müjdesi!

İhracatçı iş adamlarının heyecanla beklediği “Yeşil Pasaport” müjdesi Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’den geldi. Bakan Tüfenkci yeşil pasaportla ilgili kararın dün kuruldan çıktığını ve yok yakın zamanda dağıtımının başlayacağını ifade etti.

Bu güne kadar sadece bazı kamu görevlileri ve eski bürokratlara verilen yeşil pasaport konusunda bir kabul esnasında açıklamada bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci sistemdeki bürokratik zorlukların altını çizerek ihracatçıya yeşil pasaport verilmesi hususunun 2016'da yılında gündemde olmasına karşın kararın 2017'de uygulamaya geçtiğini ifade etti.

İhracat seferberliği kapsamında birçok teşvik ve uygulamanın yeni yeni hayata geçmeye başladığını kaydeden Bakan Tüfenkci, ihracatçıya yeşil pasaport kararı Bakanlar Kurulunda dün imzadan çıktığını ve kısa bir süre içerisinde dağıtımının başlayacağını ifade etti. Konuşmasında Ankara'nın ihtiyacı olan fuar alanının en kısa zamanda hayata geçirileceğini belirten Bakan Tüfenkci, kabulde MÜSİAD heyetinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *