» 
»
 

Bakan Üçpınarlar'ın 3 dil bilen oğlu bakkal oldu

51. ve 52. hükümetlerde Bakan, 19. ve 20. dönem de Çanakkale Milletvekilliği yapan Hamdi Üçpınarlar'ın oğlu Mehmet Üçpınarlar üniversite mezunu olmasına ve 3 dil bilmesine rağmen iş bulamayınca bakkal olmaya karar verdi.

Mehmet Üçpınarlar'ın babası Hamdi Üçpınarlar 1993-1995 TBMM KİT Komisyonu Başkanlığı, 51. ve 2. hükümetlerde Çevre Bakanlığı ve19-20. dönemlerde de Çanakkale Milletvekilliği yapmıştı. Ancak oğlu Mehmet Üçpınarlar 2014 yılında Uluslararası İlişkiler Ekonomi ve Halkla İlişkiler mezunu olmasına ve 3 dil bilmesine rağmen yaptığı iş başvurularından sonuç alamayınca bakkal olmaya karar verdiğini ve kısıtlı imkanlarla kendisine bir bakkal dükkanı açtığını ifade etti.

Üçpınarlar, 2014 yılında Bulgaristan'dan Türkiye'ye sınavlara girmek için geldiğini belirterek kamu kurumlarına başvurduğunu ancak hiçbir sonuç alamadığını dile getirdi. Babasının da kendisine işi konusunda olumlu baktığını ve kendi ayakları üzerinde durması ve helal para kazanmasını istediğini belirten Üçpınarlar, okul arkadaşının gösterdiği yerde bakkal dükkanı açtığını kaydetti.

Bakan oğlu olduğunu müşterilerinin çoğunun bilmediğini ifade eden Üçpınarlar, “Bir teyze var ‘seni görüyorum, üzülüyorum’ diyor. Kendi bakıcısını gönderiyor ekmek almaya. ‘teyze sorun yok, biz seve seve yapıyoruz’ diyorum“ şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *