Bakan Yılmaz açıkladı: MEB 20 bin öğretmen alımı yapacak

Başbakan, Maliye Bakanı ve Çalışma Bakanı'nın talimatı ile MEB'e 20 bin öğretmen alımı yapılacağını duyuran Bakan Yılmaz, konuya ilişkin bilgi verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve TAV arasında imzalanan Katar Türk Okulu devir protokol töreninde konuşan Bakan İsmet Yılmaz, Başbakan Yıldırım, Maliye Bakanı Ağbal ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu ile yaptıkları toplantı sonrasında talimatları üzerine 20 bin öğretmen alımı yapılacağını, detayların ise önümüzdeki hafta duyurulacağını bildirdi. Bakan Yılmaz " Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun. İki hayırlı olay bir arada gerçeklemiş oldu diyorum." şeklinde konuştu.

Bir ülkeye yapılabilecek en büyük yatırımı eğitim olarak değerlendiren Yılmaz, TAV grubuna teşekkürlerini iletti. 2016 Ekim ayında faaliyete geçen Katar Türk Okulu'nun 44 öğrenci ve 17 öğretmenle 10 bin metrekare alanda ve 8 bin metrekare bahçesiyle Türk eğitimine katma bir değer kazandırdığını belirten Bakan Yılmaz, TAV CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi Sani Şener'e ve Hamdi Akın'a teşekkür etti.

TAV CEO'su Şener, Katar Türk Okulu inşaatına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar ziyareti sırasında yurt dışındaki Milli Eğitime bağlı Türk okullarını desteklediğini belirtmesi üzerine başladıklarını dile getirdi. Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalana protokol çerçevesinde Katar Türk Okulu2nu bakanlığa devrettiklerini belirten Şener, "Bu okulda Türkiye'ye, vatanlarına bağlı gençlerin yetişeceğine inancımız sonsuz." ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *