» 
»
 

Bakanlar Kayseri'de ortak açıklama yaptı

Terör saldırısıyla ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ olay yerinde inceleme yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu saldırıya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, özel halk otobüsüne vurarak araçtaki bombalı düzeneği patlatan teröristin kimlik çalışmalarına devam edildiğini bildirdi. Hastanelerde 55 yaralının olduğunu belirten Soylu 55 yaralının 12'si yoğun bakımda, 6'sının ağır olduğu hastane yetkililerinin aktardığını kaydetti. 8 şehidin kimliği belirlendiğini açıklamalarına ekledi.

“15 Temmuz'da Türkiye'yi istila edemeyenler bugün Türkiye'yi terörle yıldırmaya çalışmaktadır” diyen Bakan Soylu “Türkiye'de terör bitecektir ve biz bunda kararlıyız. Sabırlı olacağız ve bu sabırla birlikte bu terörü ortadan kaldıracağız. Terörün istediği umutsuzluk yaratmaktır buna müsaade etmeyeceğiz. Ülkemizin, milletimizin başı sağolsun." açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yaptığı açıklamada, "Değerli arkadaşlar hepimizin, milletimizin başı sağolsun. Bakanımızın ifade ettiği gibi şu anda hastanelerimizde 55 yaralı kardeşimiz var bunlardan 38'i Erciyes Üniversitesi'nde tedavi görüyor. 55 yaralımızdan 6'sının durumu ağır. Sağlık çalışanlarından Allah razı olsun. Hepimiz biliyoruz terörün maksadını. Bunlar toplumu sabırsız ve yılgın hale getirmek istiyorlar. Tekrar şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *