» 
 

Bakanlık 3 bin 890 kişiye istihdam sağlayacak! İşte başvuru tarihleri…

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan 3 bin 890 sözleşmeli personel alınacağı duyuruldu. Başvurular, 2-9 Mart tarihleri arasında yapılacak.

Ülke genelinde başlatılan ve işsizliği en alt seviyeye indirmeyi hedefleyen personel alımları kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından yapılan açıklamalara göre taşra teşkilatı hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere ÖSYM bünyesinde yapılan yerleştirme programı ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde sözleşmeli sağlık personeli alınacak.

Açıklamaya göre içerisinde sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2017/3 Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden paylaşılacak. Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim - Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacak.

Başvurda bulunacak adaylar tercihlerini, 2 - 9 Mart 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresini girerek yapabilecek. Perfüzyonist pozisyonunda tercih yapmak isteyen adayların, tercih işlemlerinin başlayacağı 2 Mart 2017 tarihinden önce Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *