» 
»
 

Bakanlık harekete geçti.. PKK'ya ağır darbe geliyor

Bakanlık Terör örgütü PKK’nın her yönden önünü kapatmayı hedefliyor. Özellikle referandum öncesi PKK’yı bitirmeye yönelik çalışmalarını hızlandıran Bakanlık yetkilileri ağır darbe vurma hazırlığında

İçişleri Bakanlığı özellikle referandum öncesi PKK’ya ağır darbeyi vuracak 2. Dalga operasyona hazırlanıyor. Suriye ve Irak sınırındaki 12 merkezde yapılacak operasyonun 16 Nisan 2017 referandum halk oylaması öncesi yapılması planlanıyor. FETÖ ile hareket eden PKK’nın seçimin güvenliğini tehlikeye atması engellenmiş olacak. PKK’nın Mardin Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Nusaybin ilçeleri, Şırnak merkez, İdil, Cizre, Uludere, Silopi İlçeleri, Hakkari Çukurca, Şemdinli, Yüksekova İlçesiyle birlikte 12 merkezde başlayacak operasyonlarla teröristlerin seçimin güvenliğini tehlikeye atmaları önlenmiş olacak. Terör örgütü PKK’nın kritik olan bu merkezlerde yeniden hareketlenmenin önüne geçilmesinin yanı sıra Bakanlık gerekirse bu bölgelerde de sokağa çıkma yasağı da getirebilecek. Bunun yanı sıra Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı’nın (KDGM) Güneydoğu’da araştırma yaparak bölge halkının görüşlerine yer verdi. Yapılan araştırmaya göre bölge halkı PKK ve teröristi bölgede istemediklerini ortaya koydu. Ayrıca merkezde de imar çalışmalarına ağırlık verilecek.

Bu arada güvenlik güçlerimiz Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarını ara ara sürdürüyor. Operasyonlar neticesinde çok sayılarda PKK terör örgütü üyesi etkisiz hale getiriliyor.

KAMURAN YÜKSEK’E HAPİS

Diğer yandan DBP Eş Genel başkanı Kamuran Yüksek’in yargılanmasına Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor. Kamuran Yüksek PKK’ya destek vermekten ve terör örgütü üyesi olmakdan 8 yıl 9 ay hapisle cezalandırıldı. Yüksek hakkında yakalama kararı da çıkarılmış oldu.


 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *