» 
»
 

Bali’de toprak kaymasında bir köy yok oldu

Her yıl binlerce turist ağırlayan Endonezya’nın en çok beğenilen adalarından Bali’de toprak kayması meydana geldi. Olayda ilk belirlemelere göre 7 kişi hayatını kaybetti.

Alınan bilgilere göre Bali adasının Adanın kuzey doğu kesiminde bulunan Songan köyünde halk büyük bir gürültü ile uyandı. Tonlarca ağırlığında toprak yığını dağın yamaçlarından koparak köyün üzerine aktığı heyelanda ilk belirlemelere göre 2’si çocuk 7 kişi hayatını kaybederken iki kişi de ağır yaralandı.

Ulusal Afet Yönetimi Kurulu Sözcüsü konuya ilişkin yaptığı açıklamada, aşırı yağmurların etken olduğu toprak kaymasının yerel saat ile saatle 23:00 (TSİ18:00) sularında yaşandığı ifade etti. Bölgede Kızıl Haç’a mensup olarak çalışan gönüllüler, askerler ve polisler hayatta kalanları kurtarmak çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Toprak kayması sonucunda 5 evin yerle bir olduğu bildirildi. Hayatını kaybedenler arasında biri 7 yaşında bir kız çocuğu, diğeri ise 1 yaşında bir bebek ile annelerinin de olduğu belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *