» 
 

Balık fiyatları dibe vurdu! Vatandaş kasa kasa götürüyor

Sarıkanat ile Çinekop türü balıkların bereketli olması, fiyatlara olumlu olarak yansıdı. Kilosu 20 lira olan Çinekopun kilosu 5 liraya, 30 lira olan Sarıkanatın kilosu ise 15 liradan satılıyor. Fiyatların taban yaptığını gören vatandaşlar ise balıkları kasa kasa alıyor.

Çanakkale'nin Lapseki İlçesinde Sarıkanat ile Çinekop cinsi balıklarda bereket görüldü. Balıkların bereketli oluşu ise tezgah fiyatlarına yansıma yaptı. Kilosu 20 liradan satılan Çinekop 5 liraya, kilosu 30 lira olan sarıkanatın kilosu ise 15 lirada tezgahlarda satılıyor.

Çinekopa ve lüfere olan talep palamuta da etki ediyor. İri palamutların tezgah fiyatı 4 tanesi 10 liradan alıcısını buluyır. Henüz tezgahlarda yeni yeni yer almaya başlayan kolyoz balığı ise 10 liradan değil 7 liradan satılıyor. Denizdeki bolluk ve bereketin fiyatlara da yansıdığını belirten dalyan işletmeciliği ve taze ürün satışı yapan Mehmet Genç, özellikle Çinekop ile lüfere ilgi olduğunu dile getirdi.

Öte yandan ağırlıkları yaklaşık 30 kiloyu bulan levrek ve çinekopu yakalayan Mudanyalı balıkçılar da bu sezon denizdeki en bereketli günlerin yaşandığını ifade etti. Çanakkale'nin Mudanya İlçesinde palamutun kilosu 7, somon ise 35 liradan alıcı buluyor. Çinekopun fiyatı ise neredeyse yarı yarıya düşerek 5 liradan alıcı buluyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *