» 
»
 

Balık tutmak için gittikleri derede ayı saldırısına uğradılar

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yaşayan 6 genç balık tutmak için kanyon içerisinde bulunan dereye gittiler. Derede avlandıkları sırada yanlarına gelen ayının saldırısına uğrayan 6 gençten 2'si yaralandı.

Dün öğlen saatlerinde Safranbolu ilçesine bağlı Karapınar Köyü’nde bulunan Sırçalı Kanyonu’ndan akan Moğol Deresi’nde avlanmaya giden 42 yaşındaki Ahmet Avcı ve 25 yaşındaki Cevat Uysal, 4 arkadaşı ayı saldırısına uğradı. Dereye su içmeye inen ayı Uysal ve Avcı fark edince saldırıya geçti. Diğer 4 kişinin tüfekle müdahalesi sonucu ayı öldürülürken, yara alan Ahmet Uysal ve Cevat Avcı ölümden döndü.

Arkadaşlarının onları ayıdan kurtarmak adına açtıkları ateş sonucu bacaklarına saçma isabet eden Avcı ve Uysal bölgeye sevk edilen sağlık ekiplerini ilk müdahaleleri sonrasında AFAD ekiplerinin de yardımı ile kanyondan çıkarılarak ambulanslara alındı. Yaralıların tedavileri Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nde devam ederken hayati tehlikelerinin devam etmekte olduğu öğrenildi. Jandarma ekipleri yaşananlarla ilgili soruşturma başlattı…

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *