» 
 

Bangladeş’li sanatçılar Sultan Süleyman’a isyan etti

Türk dizileri yurt dışında çıkarma yapmaya devam ediyor. Ancak bu kez durum farklı. Bangladeşli sanatçılar, Sultan Süleyman'ın yasaklanmasını istedi.

Bangladeş’te yayınlanan Sultan Süleyman dizisi yerli oyuncu ve yönetmenleri isyan ettirdi. Yerli yapımlara fark atan Türk dizisi yüzünden işsiz kaldıklarını ve dizinin boşanma oranlarını artırdığını iddia eden Bangladeşli sanatçılar, Sultan Süleyman’ın yasaklanmasını istedi.

Türkiye'de Muhteşem Yüzyıl adıyla yayımlanan dizi, Bangladeş'te dublajlı olarak ekranlara geliyor. Yayına girdiği tarihten bu yana büyük ilgi gören yapım, başka yabancı dizilerin de Bangladeş televizyonlarında yayımlanmasının önünü açtı. Böylece prime time'a taşınan yabancı yapımlar, yerli dizilerin önce saatlerinin değişmesine, ardından da yayından kaldırılmalarına neden oldu.

Uluslararası haber ajansı AFP, Bangladeşli oyuncu ve yönetmenlerin, dizi sektöründeki yetkililer ülkede Kasım 2015'ten beri yayımlanan Sultan Süleyman adlı televizyon dizisi yüzünden işlerini yapamadıklarını bu yüzden Bangladeşli aktörlerin milyonlarca dolarlık işler kaybettiklerini ve onlarca stüdyonun kapanmak zorunda kaldığını belirtti.

Bangladeş hükümeti, oyuncu ve yönetmenlerin çağrısına henüz yanıt vermedi ancak eleştirmenler, yerli yapımların senaryoları zayıf olduğu için izleyicilerin yabancı dizilere yöneldiğini belirterek, Bangladeşli sanatçıların yasak isteğini haksız buldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *