» 
 

Bank of China Türkiye'ye 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası ödenmiş sermaye getirdi

Bank of China Turkey AŞ, 300 milyon dolar tutarında Türk Lirası olarak gerekli sermaye şartını ülkeye getirdi ve faaliyet izni için başvuru yapması bekleniyor.

Dünyanın küresel bazda en büyük 7. bankası olan Bank of China Limited (BoC) Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun açıklamasına göre Türkiye'de faaliyet göstermeye başlayacak. Bankanın kendilerine bunun için başvuruda bulunduğunu hatırlatan BDDK, banka kuruluşu için gerekli olan 300 milyon dolar tutarında Türk Lirası ödenmiş sermayeyi de Türkiye'ye getirdiğini duyurdu.

Açıklamada, bankanın Türkiye'de faaliyet göstermek için başvuru bilgi ve belgelerinin incelendiği, 2 Mayıs 2016 tarihli ve 6880 sayılı karar uyarınca da BoC tarafından Türkiye'de 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası sermayeli mevduat bankası kurmasına izin verildiği aktarıldı. Kurulum için gerekli sermaye şartı olan 300 milyon dolar karşılığı Türk Lirası ödenmiş sermayenin Türkiye'ye getirildiği bildirilen açıklamada bankanın faaliyet izni almak için kısa süre içinde başvuru yapmasının beklendiği bilgisi de paylaşıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *