» 
 

Bankalar Birliği'nden konut kredilerindeki KDV iadesi açıklaması

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) bankalardan konut kredisi kullanan müşterilerin bankalara müracaat ederek KDV iadesi alabilecekleri hususunda yorum ve değerlendirmelerin gerçeği yansıtmadığı açıklaması yapıldı.

Türkiye Bankalar Birliği'nin resmi internet sitesinde bulunan açıklamada, bankalardan konut kredisi kullanan müşterilerin bankalara başvuruda bulunarak müşterilerin konutta KDV (Katma Değer Vergisi) oranlarının düşürülmesi nedeni ile bankalardan iadesini alabilecekleri hususunda yapılan yorumların ve değerlendirmelerin gerçekle alakası olmadığı açıklandı.

TBB tarafından yapılan açıklamada, bazı basın organlarında yer alan haberlerde konutta KDV (Katma Değer Vergisi) oranlarının düşürülmesinin ardından, konut kredisi kullanan müşterilerin bankalara müracaat ederek iade alabilecekleri konusunda yapılan yorum ve değerlendirmelere yer verildiği söylendi. Ancak, bankacılık işlemleri ve konu ile ilişkin konut kredisi işlemlerinin KDV'nin konusuna girmediği ve dolayısıyla da bu işlemlerden dolayı bankalar tarafından Katma Değer Vergisi uygulamasının yapılmadığı belirtildi.

Bankalardan konut kredisini kullanan müşterilerin bankalara başvuruda bulunarak KDV iadesini alabilecekleri yönündeki yorumların ve yapılan değerlendirmelerin gerçekle alakası olmadığı ve kamuoyunu bu konuda bilgilendirmek amacıyla açıklamaların yapıldığı bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *