» 
»
 

Barışma talebini reddeden kadını boğarak öldürdü

Gaziantep'te inşaat teknikerliği yapan 31 yaşındaki Yücel Kuşan, bir süredir imam nikahlı olarak yaşadığı ve 3 ay önce ayrıldığı 32 yaşındaki Özlem Gülyaprak'a barışmak talebinde bulundu. Kadın barışmak istemeyince Kuşan onu boğarak öldürdü.

Gaziantep'in Nizip İlçesinde inşaat teknikeri olan 31 yaşındaki Yücel Kuşan, 32 yaşındaki Özlem Gülyaprak'ın barışma talebini reddetmesi üzerine kadını boğarak öldürdü. Polis ekiplerinin düzenlemiş oldukları operasyon sayesinde Gaziantep'in Türkoğlu İlçesinde, Özlem Gülyaprak'ın katil zanlısı saklandığı inşaatta yakayı ele verdi. 

Meydana gelen korkunç cinayet, sabah saatlerinde Gaziantep'in Nizip İlçesinin Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana geldi. Adana'da yaşayan Yücel Kuşan (31), okul öncesi öğretmenliği yapan Özlem Gülyaprak (32) ile geçtiğimiz sene Nisan'da dini nikah kıyarak birlikte yaşamaya başladılar. İkili arasında maddi sıkıntılardan dolayı anlaşmazlıklar çıkmaya başladı. Bir süredir ikili arasında tartışmalar yaşanıyordu. Özlem Gülyaprak yaklaşık üç ay öncesinde Yücel Kuşan'dan ayrılarak bir rehabilitasyon merkezinde çalışmaya başladı ve kirada ev tuttu. Yücel Kuşan üç aydır ayrı olduğu dini nikahlı eşinin yanına giderek onu eve geri döndürmek istediğini ve barışmak istediğini söyledi. Ancak kadın bu talebi reddetti. Barışma talebini reddetmesinin ardından ikili arasında tartışma çıkmaya başladı.

Tartışmanın şiddetinin büyümesi ile öfkesini kontrol edemeyen Kuşan, kadını elleri ile boğarak öldürdü. Ardından cinayet mahallinden kaçtı. Olay yerine gelen polis ekipleri, soruşturma başlattı. Yücel Kuşan'ın yaşadığı yer Adana ve Kahramanmaraş'taki bölgelere gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Köşe bucak aranan Yücel Kuşan, polis ekiplerinin başlatmış oldukları operasyonlar sonrasında Yücel Kuşan'ın otomobil kiralama firmasından bir araç kiraladığı belirlendi. Gaziantep'in Türkoğlu İlçesinde bir inşaatta gizlendiğini polislerin öğrenmesi ile gece saatlerinde polis ekiplerine kıskıvrak yakalandı. Sorguya alınmasının ardından Özlem Gülyaprak'ı boğarak öldürdüğünü itiraf eden Kuşan, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *