» 
»
 

Bartın'da selde mahsur kalan 82 kişi çalışmalarla kurtarıldı

Bartın'da etkili olan sağanak yağışların beraberinde seli getirmesiyle çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Bartın'daki bazı yollar ulaşıma kapandı. Minibüs, otobüs ve araçlarında mahsur kalan 82 kişi çalışmalar ile kurtarıldı.

Bartın'da sağanak yağışlardan dolayı seller meydana geldi. Sellerden dolayı ise bazı yollar ulaşıma kapandı. Sel sularından dolayı Orduyeri Mahallesi'nde yer köprünün altındaki karayolu ve Karaçay köprüleri sel sularına teslim oldu. Sokaklarda ve caddelerde büyük su birikintileri meydana geldi. Amasra'ya bağlı Göçgündemirci Köyü'nde ise iş yerleri ve araçlar sular altında kaldı. Sel sularından dolayı bölgede heyelanda meydana geldi. Heyelandan dolayı Amasra tüneli kapandı. Kuruçaşile'deki ırmağın taşması sonucunda da ev, işyerlerini sular bastı.

Amasra İlçesinde İstanbul-Kastamonu seferini yapmakta olan yolcu otobüsü de mahsur kaldı. İçerisindeki 47 civarındaki yolcusu ile mahsur kalanların yanı sıra, Göçgündemirci Köyü mevkisi köprüsü üzerinde mahsur kalan diğer 2 araçtaki vatandaşları da kurtarmak için AFAD ekipleri botlarla yardıma geldi. Arama kurtarma ekipleri, araçlarda bulunan toplamda 54 kişiyi botlarla ve iş makineleri ile kurtardı.

İstanbul'dan Kastamonu Cide'ye cenaze götüren bir midibüs de selden ve heyelandan dolayı yolda 17 saat 28 kişi ile mahsur kaldı. İş makineleri ile yolun açılmasının sonrasında AFAD ve Sahil Güvenlik Amasra Grup Komutanlığı ekipleri midibüs bagajında bulunan cenazeyi ve 27 kişiyi bulundukları yerden kurtardı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *